• Defibrylator AED
      • Podarowany szkole Defibrylator AED zawisł na ścianie naszej placówki, by służyć wszystkim mieszkańcom Połchowa i okolic. W przypadku zatrzymania akcji serca czas jest najważniejszy, a defibrylator pozwala na podjęcie szybkiej reakcji i udzielenie pomocy do momentu przyjazdu służb medycznych. Cieszymy się, że na mapie naszej gminy pojawił się sprzęt AED, który może uratować niejedno życie.
          • Ostatnia wieczerza

Podczas zajęć religii uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania potraw, które pojawiły się na stole podczas ostatniej wieczerzy. Chleb wypiekany z samej mąki bez zakwasu, słodki specjał z daktyli i rodzynek, pasta z fasoli z dodatkiem ziół, oliwki, mięso z barana i sałata rzymska – wszystko to przygotowane w glinianych naczyniach przybliżyło dzieciom czasy Chrystusa. Spotkanie przy stole wypełnione było opowieściami i muzyką.

• Zabawa wielkanocna

27 marca 2024 roku uczniowie klasy Va i Vb wzięli udział w zabawie wielkanocnej, która była dla nich niespodzianką. Spotkanie rozpoczęło się tajemniczym losowaniem. Następnie – zgodnie z kolorem wyciągniętym z pudełka, dzieciaki zajęły swoje miejsca przy stolikach. Pierwszym zadaniem było znalezienie wspólnych cech swojej, przypadkowo utworzonej, grupy ;) Następnie zagrali w kalambury i z pełnym zaangażowaniem walczyli o punkty dla swojego stolika. Wiele śmiechu i zaskakujących myśli przyniosła zabawa w dwugłowego eksperta. Podczas spotkania dekorowali także babeczki, tworzyli swoją muzykę i zajadali się smakołykami. Przede wszystkim jednak integrowali się i doskonale przy tym bawili. Spotkanie uzmysłowiło dzieciom, że każdy z nas jest ważny i wartościowy bez względu na to, do której klasy chodzimy.

• Pożegnanie Pani Marii

18 marca cała społeczność szkolna pożegnała Panią Marię Bużan. Z okazji przejścia na emeryturę życzymy Pani Marysi dużo odpoczynku po latach ciężkiej pracy, spełniania marzeń, które do tej pory odkładane były na inna półkę oraz tego, bywszystkie dni tygodnia były niedzielami.

• Dzień Kobiet

W tym roku Dzień Kobiet w naszej szkole przebiegł w atmosferze zabawy. Dziewczynki mogły pomalować się, co sprawiło im ogromną radość. Dodatkowo SU przygotował dwa zadania dla naszych uczniów. Pierwszym z nich było rozwiązanie testu dotyczącego kobiecych spraw. Drugie zadanie natomiast to rozpoznanie ze zdjęć z dzieciństwa swoich nauczycielek i pań z obsługi szkoły. Tu dzieci miały nie lada zabawę, a jednocześnie uświadomiły sobie, że panie, które pracują w naszej szkole, kiedyś były takie same jak oni.

• Kolorowy tydzień

Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Kolorowym tygodniu. Każdego dnia motywem przewodnim była inna bajka i związany z nią kolor. W poniedziałek rządziła Barbie. Wtorek zapisał się pod znakiem Smerfów, a środa – Króla lwa. Czwartek należał do Shreka. W piątek natomiast zawitał u nas Kubuś Puchatek. Cały tydzień upłynął nam w kolorowym nastroju. Samorząd Uczniowski każdego dnia skrupulatnie przyglądał się przebraniom dzieci, by wypatrzeć prawdziwe perełki pomysłów.

• Wiosna zdrowo, sportowo i bezpiecznie

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Połchowie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny zaprosił uczniów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie z przedstawicielami:- Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,- Narodowego Funduszu Zdrowia,- Komendy Powiatowej Policji w Pucku,- Firmy „Podoclinic”.Tego dnia można było bezpłatnie zasięgnąć informacji na temat rent, emerytur, świadczeń rehabilitacyjnych i in. Ponadto można było dokonać analizy składu ciałaoraz wykonać badanie przesiewowe stóp.

Piątek 29.03.2024