• Słonko ma bardzo piękne zwyczaje:
          mówi "dzień dobry", gdy rano wstaje.
          a drzewa, lśniące rosą nad ranem,
          szumią "dzień dobry, słonko kochane".

SŁONECZKA, to MY!

Grupa „Słoneczek” to grupa dzieci 3 i 4 letnich, licząca 15 dzieci: 10 dzieci 3 – letnich oraz 5 dzieci 4 -letnich. W tym 9 dziewczynek oraz 6 chłopców .

1 września br. po raz pierwszy rozpoczęliśmy edukację w naszym przedszkolu. Chociaż czasami jest ciężko rozstać się z  mamusią i tatusiem, to na pewno podoba nam się tutaj, ponieważ codziennie czeka na nas tyle zabawek oraz koleżanek i kolegów, no i jeszcze tyle chcemy się nauczyć.

Miło spędzamy czas w naszej kolorowej, słonecznej sali. Poznajemy zasady dobrego zachowania się z kodeksu przedszkolaka. Staramy się być dla siebie mili, uprzejmi podczas zajęć i zabaw. Bardzo chętnie wychodzimy na przedszkolny plac zabaw. Integrujemy się ze sobą przez cały dzień, zwłaszcza gdy trzeba pomóc młodszemu koledze w czynnościach samoobsługowych. Ponieważ trzylatki wiele rzeczy robią po raz pierwszy czterolatki są ich pomocnikami, a 3 latki mają w nich wsparcie.

W ciągu dni upływających na zabawie mamy również miejsce na zajęcia z naszymi paniami: rytmikę, j. angielski, religię oraz gimnastykę.

Uczymy się śpiewać, rysować, lepić, malować i tańczyć. Poprzez zabawy logopedyczne rozwijamy naszą mowę w czasie ciekawych zabaw rozwijających aparat artykulacyjny.

Pracujemy w oparciu o program: „Rozwój – Wychowanie – Edukacja” A.Stelmach-Tkacz, K. Mucha wyd. Nowa Era. Jest to program dostosowany do potrzeb dziecka i jego harmonijnego rozwoju.

Aby w naszej zabawie było jeszcze więcej różnorodności będziemy korzystać
          z ciekawych programów edukacyjnych jak elementy metody „Dziecięcej matematyki”
          E. Gruszczyk – Kolczyńskiej, Bajkoterapii, elementów „Integracji Sensorycznej”, elementów „Ruchu Rozwijającego W. Sherborne,” Aktywnego słuchania muzyki B. Strauss.”
                      Najważniejsze w naszej grupie jest to by każdy czuł się w niej na tyle akceptowany, zrozumiany i lubiany by z uśmiechem i radością przychodził następnego dnia.