• ŚWIĄTECZNA KSIĄŻKA KUCHARSKA

• INSTRUKCJA DLA UCZNIÓW

Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia znajdujecie na strychu stary, pożółkły zeszyt swojej babci…przeglądacie go…czytacie i…okazuje się, że są w nim spisane wszystkie tajemne przepisy babci na świąteczne potrawy. Wyobraźcie sobie, że wydanie tych tajemnych przepisów może być hitem. Myślicie, myślicie…pojawia się Wam w głowie myśl- może warto wydać książkę z babcinymi smakołykami. To jest to!!! Czas zrobić książkę z przepisami babci…Wziąć udział w konkursie…może wygrać ten konkurs…

Zapraszamy uczniów z klas II i III do wzięcia udziału w konkursie. Stwórzcie swoją książkę kucharską- zapytajcie babci, mamy, cioci o przepisy na potrawy, które spożywacie w święta Bożego Narodzenia.

Warunki jakie musi spełnić praca i kryteria oceniania:

1. Książka zawiera tytuł i autora. (0-5 pkt.)

2. Książka zawiera minimum 5 potraw, każda z potraw powinna być opatrzona przepisem wykonania i listą niezbędnych składników. (0-15pkt.)

3. Każda z potraw jest opatrzona ilustracją (szczególnie cenne są ilustracje wykonane przez dzieci). (0-15pkt.)

4. Książka jest wykonana odręcznie- ćwiczymy kaligrafię. (0-6pkt.)

5. Dbamy o estetykę pracy. (0-6pkt.)

6. Dbamy o poprawność ortograficzną i stylistyczną. (0-6 pkt.)

7. Poza nauczycielami książki będą oceniane przez grono ekspertów (przedszkolaków). Mają oni prawo przyznać dodatkowe 1-5 pkt. w przypadku kiedy praca im się szczególnie spodoba.

8. Książki wykonujemy samodzielnie, lub w grupach (max 3 osobowych).

Czekamy na Wasze prace z niecierpliwością i ogromną ciekawością.

p. Anna Grygiel- Kowalkowska i p. Paulina Kreft

„ŚWIĄTECZNA KSIĄŻKA KUCHARSKA”

1. Adresat konkursu:

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów II i III klas.

Prace można wykonywać indywidualnie lub w grupach do 3 osób.

2. Organizator konkursu:

Organizatorem konkursu są nauczyciele Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Połchowie:

Anna Grygiel- Kowalkowska

Paulina Kreft

3. Cele konkursu:

v kształtowanie zamiłowania do tradycji,

v budowania więzi międzypokoleniowych,

v nauka współpracy,

v rozwijanie kreatywności,

v praktyczne wykorzystanie znajomości zasad ortografii i interpunkcji,

v doskonalenia czytania ze zrozumieniem i umiejętności zastosowania się do instrukcji.

4. Zadanie konkursowe:

Zadaniem dzieci jest stworzenie książki kucharskiej zawierającej tradycyjne przepisy kulinarne. Dzieci otrzymają szczegółową instrukcję, z której będą zobowiązane skorzystać przy redagowaniu swojej książki.

Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę zgodnie z załącznikiem nr 1.

5. Ocena prac:

Prace zostaną ocenione zgodnie z kryteriami przedstawionymi w instrukcji dla ucznia.

Przewidujemy nagrody dla 3 najlepszych prac. Ponad to każdy uczestnik konkursu otrzymuje pamiątkowy dyplom i drobną nagrodę rzeczową.

6. Wyniki konkursu:

Informacja o wynikach konkursu zostanie zamieszczona na stronie

internetowej szkoły. Zwycięzcy zostaną poinformowani o sposobie i terminie odbioru nagród.

Nagrody nieodebrane w wyznaczonym terminie przechodzą na własność organizatora.

7. Termin przesyłania prac, informacje formalne:

Prace należy dostarczyć osobiście do p. Anny Grygiel- Kowalkowskiej lub p. Pauliny Kreft do dnia 07.12.2020

Prace nie będą zwracane i przechodzą na własność organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do eksponowania prac konkursowych na wystawach oraz na stronie internetowej szkoły wraz z informacją o autorze pracy. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację pracy i danych autora w każdej z wymienionych form.

ZAŁĄCZNIK NR 1

Proszę o czytelne wypełnienie drukowanymi literami.

ZGODA DLA UCZESTNIKA KONKURSU

Imię i nazwisko oraz klasa autora pracy konkursowej:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych mojego dziecka

……………………………………………………………………………………………..na potrzeby KONKURSU ŚWIĄTECZNA KSIĄŻKA KUCHARSKA, zgodnie z ustawą z dnia29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014, poz. 1182)

…………………………………………..

data i podpis rodzica/opiekuna prawnego