• Słodki dzień

• 26 października br. odbył się Słodki Dzień w naszej szkole. Rodzice, jak zwykle nie zawiedli.  Na stołach pojawiło się wiele pyszności: galaretki, rogaliki, napoje, popcorn, babeczki, gofry, naleśniki  i wiele, wiele innych. Rodzice prowadzili sprzedaż, a uczniowie wraz z nauczycielami systematycznie według harmonogramu mieli możliwość zakupu słodkości. Rodzicom, sprzedającym oraz wszystkim, którzy dokonali zakupów - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

• Wycieczka - Akwarium Gdyńskie 🐟🐠

• 17.10.2022 roku odbyła się wycieczka dzieci z zerówki oraz dwóch klas pierwszych do Akwarium Gdyńskiego na zajęcia pt.  „Mieszkamy nad Bałtykiem”.  Celem wycieczki  było zapoznanie dzieci  z różnymi  rybami żyjącymi w morzu Bałtyckim. W formie edukacji przez zabawę odbyły się zajęcia warsztatowe. Zostały przeprowadzone gry dydaktyczne, zajęcia plastyczne, ruchowe. Po zajęciach edukacyjnych był czas na zwiedzanie wystaw i okazów zwierząt zgromadzonych w Akwarium w Gdyni. Duże zainteresowanie u dzieci wzbudził rekin, węgorz elektryczny, murena oraz anakonda.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października jest w placówkach oświatowych w Polsce dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, obchodzimy bowiem Dzień Nauczyciela a właściwie - Dzień Edukacji Narodowej. To doroczne święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty - słowem Święto Szkoły.

• Pyszne witaminki - robimy sałatkę owocową

• Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszną, pełną witamin sałatkę owocową. Każdy przyniósł z domu różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, śliwki, banany, brzoskwinie, nektarynki, pomarańcze, kiwi, arbuz, winogrona a nawet truskawki. Dokładnie umyliśmy rączki. Każdy otrzymał deseczkę, talerzyk i plastikowy nożyk. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.

Przyrządzanie przekąski dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy.

• DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

• Dnia 29 września br. chętni uczniowie klas IV–VI przystąpili do konkursu pod nazwą X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe PO POLSKU O HISTORII. Tekst dyktanda był trudny. Opowiadał o roli, jaką dla Polaków odegrał na przestrzeni wieków patriotyczny wiersz Marii Konopnickiej ROTA. Historia opowiedziana słowami, z których wielu uczniowie jeszcze nie znali, sprawiła im sporo trudności. Wojciech Petryk z klasy VIb uzyskał najwyższą liczbę punktów i będzie reprezentował szkołę w kolejnych zmaganiach.

Wszystkim odważnym uczestnikom DYKTANDA gratulujemy wyników i postawy.

• ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE PSZCZÓŁKI

• Nasze 6 latki postanowiły  udać się w niesamowitą podróż do świata smaków, zapachów oraz kolorów. Dzięki tej podróży można wspierać zdolności poznawcze zmysłów – węchu, smaku, dotyku, wzroku. Celem zajęć kulinarnych jest nauczenie dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz wyrobienie nawyków zdrowego odżywiania. Podczas tych zajęć dzieci rozwijają swoją kreatywność, samodzielność oraz sprawność manualną, a także uczą się planowania swoich działań. Wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do aktywnego współdziałania w grupie i sprawia dzieciom mnóstwo radości.

Pierwszym posiłkiem przyrządzonym przez 6 latki były ciastka  z jabłkami wykonane z ciasta francuskiego .

Było pysznie :)

• Projekt „MAM TALENT”

• Dnia 07.10.2022r.w naszej szkole przeprowadzono projekt „MAM TALENT” zorganizowany przez Stowarzyszenie Klif Chłapowo. Uczniowie którzy mieli zgodę od rodzica mogli wziąć czynny udział w teście. Ukazały się osoby z potencjałem do jazdy na rowerze, dzieci otrzymały dyplomy za udział oraz zaproszenie do udziału w zorganizowanych treningach pod opieką specjalistów.

• 🥈 Srebrny medal na Mistrzostwach Polski 🥈

• Antonina Puchowska uczennica klasy ósmej w dniu 1 - 2 października 2022r. wystartowała w Iławie na Drużynowych Mistrzostw Polski PSKO. Razem z drużyną zdobyła srebrny medal w klasie Optymist.

GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów.

• Mam talent 🚴‍♂️

• Projekt „MAM TALENT” to szukanie utalentowanych dzieci i młodzieży oraz propagowanie aktywności fizycznej poprzez jazdę na rowerze. Klif Team zaprasza uczniów szkół podstawowych potrafiących jeździć na rowerze. Zajęcia mają na celu szukanie utalentowanych dzieci i młodzieży oraz propagowanie aktywności fizycznej poprzez jazdę na rowerze. Podczas zajęć uczniowie klas II-VII będą mogli sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w prostym teście kolarskim, przeprowadzanym na ergometrach (rowerkach stacjonarnych z pomiarem parametrów kolarskich). Zajęcia są nieodpłatne. Cały projekt jest dofinansowany przez Gminę Puck.

• Polonistyczne potyczki w lesie

• 5 października uczniowie klasy VIII, w ramach zajęć przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty, wybrali się do lasu. Nie był to tylko spacer dla zdrowia, ale ćwiczenie w pisaniu opowiadania twórczego. Dzieciaki z zaangażowaniem wypełniały kartę pracy. Musieli wytężyć słuch, wzrok i węch, aby wzbogacić opis miejsca akcji. Z zapartym tchem obserwowali okolicę, wąchali grzyby, dotykali drzew i chłonęli podmuchy wiatru. Każdy na swój własny, indywidualny sposób gromadził potrzebne informacje. Takie doświadczenie pozwoliło im stworzyć wstęp do opowieści na miarę Tolkiena.

• Pomorskie Żagle Wiedzy ⛵

• 3 października uczniowie wraz z nauczycielem wychowania fizycznego byli na zajęciach w Yacht Clubie Rewa. Był to ostatni wyjazd w roku 2022 podczas którego uczyli się żeglowania na akwenie Zatoki Puckiej. Zajęcia realizowane były w ramach programu Pomorskie Żagle Wiedzy. Uczniowie którzy pragną kontynuować swoją żeglarską przygodę mogą bezpłatnie zapisać się do Yacht Club Rewa.