• Sukces Malwiny

• W piątek 16 grudnia 2022 roku, w szkole w Rekowie Górnym odbył się Międzyszkolny Konkurs Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI i VII – VIII. Naszą szkołę reprezentowała Malwina Janusch z klasy VIII, która wyśpiewała 1. miejsce utworem „Mary, Did You Know?”. Serdecznie gratulujemy

• ❄️ Kiermasz Bożonarodzeniowy 🌲

• Świąteczne ozdoby, ciasta, gofry, świeżo prażony popcorn oraz płonące ognisko były jednymi z atrakcji podczas tegorocznego Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Wydarzenie zostało przygotowane i przeprowadzone dzięki współpracy Rodziców oraz pracowników szkoły, a także dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów.  Niedzielne popołudnie zgromadziło wiele osób, które mogły podziwiać występy dzieci podczas przygotowanych na tę okazję muzycznych „Jasełek” oraz posłuchać laureatów konkursu świątecznych piosenek anglojęzycznych. Każdy, kto miał ochotę, mógł na dworze ogrzać się przy ognisku, usmażyć kiełbaskę czy napić się cieplutkiej herbaty. Natomiast w budynku szkoły przygotowano kawiarenkę, w której można było zjeść pyszności przygotowane przez rodziców uczniów. W sali gimnastycznej przygotowano stoiska z niezwykłej urody ozdobami świątecznymi. Dzięki takim wydarzeniom doświadczyć można, że wspólne spędzanie czasu pozwala kultywować tradycje, spaja rodzinę i jest okazją do wielu cudownych przeżyć. Bycie razem buduje poczucie wspólnoty, a dzięki wspólnej pracy wszyscy mogli poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

• Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

• Z przyjemnością informujemy, że pięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Stypendia zostały przyznane młodzieży województwa pomorskiego, uzdolnionej w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych i języków obcych. Uroczysta gala wręczania stypendiów odbyła się 12 grudnia 2022 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina. Z naszej szkoły nagrodzeni zostali: Oskar Curyl (VIII), Aleksander Petryk (VIII), Małgorzata Skwiercz (VII), Magdalena Strzelczyk (VII) oraz Hubert Świtkowski (VII).Serdecznie gratulujemy Stypendystom i ich Rodzicom.

• Nocka w szkole 🌜

• 9 grudnia  klasa  6a i 6b wraz z wychowawcami spędzili noc w budynku szkolnym.  Nocowisko rozpoczęło się o godzinie 19:30 i trwało do 7:00. Atrakcje jakie były przez  całą noc można zobaczyć na załączonym filmie.

• Mikołajki 🎅

• 6 grudnia zamieniliśmy naszą szkołę w krainę Świętego Mikołaja. Założyliśmy symboliczną czapkę i pokazaliśmy jak świątecznie potrafi być w naszej szkole. Do każdej z klas zawitał Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynkami wręczając uczniom słodki upominek.

Ho Ho Hooo

• Wycieczka do Malborka

• 29 listopada klasa 5,  6a, 6b, 7oraz 8 pojechały na wycieczkę do Malborka. Podróż rozpoczęła się od zwiedzania Zamku krzyżackiego.  Zostaliśmy  podzieleni na trzy grupy, następnie każdy przewodnik oprowadził grupę po najważniejszych pomieszczeniach, zaprezentował kuchnie, łazienkę i kaplicę. Przedstawił również najważniejsze dokumenty, zbroje, broń oraz stare monety.

Zamek krzyżacki w Malborku to największy z zachowanych w Europie średniowiecznych budowli tego typu. Trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim składa się z Zamku Niskiego, Zamku Średniego i Zamku Wysokiego. Budowę rozpoczęli Krzyżacy w XIII w. Przez następne stulecia, kiedy Malbork stał się stolicą zakonu krzyżackiego, twierdza znacznie się powiększyła poprzez dodanie do niej Wielkiego Refektarzu oraz Pałacu Wielkiego Mistrza. Jego powierzchnia wynosi 21 hektarów. Uczestnicy wycieczki mieli okazję posłuchać wiele interesujących historii.