• Dzień Pluszowego Misia

• W piątek 24 listopada w naszej szkole Samorząd Uczniowski zachęcił do świętowania Dnia Pluszowego Misia. Zabawka ta od ponad 120 lat towarzyszy dzieciom na całym świecie, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. W szkole zrobiło się bardziej tłoczno, ale przyjemnie, a to wszystko za sprawą pluszowych przyjaciół naszych uczniów. To był bardzo miły dzień.

• SUKCES UCZNIÓW W „NÁBOJ JUNIOR”

• Dnia 24 listopada 2023 r. uczniowie klasy siódmej i ósmej reprezentowali naszą szkołę w międzynarodowych zawodach matematyczno – fizycznych „Naboj Junior”, które lokalnie odbyły się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łebczu. Do rywalizacji w rejonie przystąpiło 11 drużyn powiatu puckiego. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z zespołami nie tylko z Polski, ale też z Belgii, Chorwacji, Czech, Hiszpanii, Holandii i Słowacji. Przez 120 minut musieli rozwiązać jak najwięcej nietypowych zadań, które wymagały innowacyjnego i logicznego myślenia. Zadania były wydawane na bieżąco, a drużyny mogły obserwować postępy konkurencji na ekranie. Dzięki specyficznej formule konkursu zawody były ciekawe, pełne emocji i dobrej zabawy. Czteroosobowa drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Małgorzata Skwiercz, Hubert Świtkowski, Wojciech Petryk i Kacper Bużan zajęła 2. miejsce, przegrywając zaledwie 1 punktem z drużyną ze szkoły w Połczynie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom.

• 🥅🏒Półfinał Województwa Pomorskiego w Unihokeju Chłopców

• Dnia 20 listopada 2023 roku w Wejherowie odbył się Półfinał Województwa Pomorskiego w Unihokeju chłopców. Nasza reprezentacja zdobyła brązowy medal. Uczniowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony pod względem sportowym jak i zasad fair play. Poziom gry był na wysokim równym poziomie, co pokazał zremisowany mecz z drużyna zwycięską w całym turnieju.

Gratulujemy.

• XXV Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców

• Dnia 14.11.2023r. w naszej szkole odbyły się XXV Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym. Drużyna dziewcząt zdobyła brązowy medal, natomiast chłopcy po bardzo wyrównanej grze ostatecznie zajęli miejsce tuż za podium. Gratulujemy! Drużyna dziewcząt: Agnieszka Mika 5b, Maja Bucko 5a, Natalia Skwiercz 6Drużyna chłopców: Maciej Pioch 5b, Marcel Czapp 5a, Antoni Melzer 5a

• Święto Szkoły

• 10 listopada obchodziliśmy w naszej placówce Święto Szkoły. Uśmiech już od rana gościł na wielu twarzach w oczekiwaniu na miłe chwile, które spędziliśmy na wspólnym świętowaniu. Pan Dyrektor powitał serdecznie wszystkich przybyłych gości oraz uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Złożyliśmy kwiaty pod tablicą naszego patrona Józefa Wierzbickiego i wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski. Po zakończeniu części oficjalnej głos oddano uczniom naszej szkoły, którzy swoim talentem aktorskim i wokalnym uświetnili dzisiejszą akademię. Przedstawienie swoją formą przypominało podróż w czasie, a śmiech zebranych na sali udowodnił młodym aktorom, że potrafią czynić cuda. Ostatnim punktem akademii był wspólny przemarsz,w biało – czerwonych barwach, ulicami Połchowa w marszu zorganizowanym z okazji Święta Niepodległości.

• XXV Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców

• Dnia 13.11.2023r. w Szkole Podstawowej w Chłapowie odbyły się XXV Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Drużyna dziewcząt zdobyła złoty medal, natomiast chłopcy wywalczyli medal srebrny. Gratulujemy!

🥇Drużyna dziewcząt: Agata Kwarta 7b, Monika Pośpieszna 7b, Natalia Piwowarska 7b

🥈Drużyna chłopców: Kacper Bużan 7a, Ksawery Pliński 7a, Tomasz Richert 7a

• Narodowe Święto Niepodległości 🇵🇱

• Dnia 11 listopada 2023 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w patriotycznej uroczystości 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poczty sztandarowe szkół oraz  organizacje Gminy Puck uhonorowały pamięć Bohaterów walczących o niepodległość Polski w Zdradzie, miejscu urodzenia Antoniego Abrahama. Spotkanie podkreśliło związek Kaszubów z Ojczyzną i stało się okazją do uczczenia pamięci wszystkich bojowników o wolność. Zawdzięczamy Im odrodzoną Polskę, z której jesteśmy bardzo dumni.

• XXV Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju dziewcząt i chłopców.

• 6 oraz 8 listopada odbyły się XXV Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju dziewcząt oraz chłopców. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły dziewczyny zdobywajac miejsce V-VI. Drugiego dnia  do walki o medale przystąpili chłopcy, którzy zdobyli złoty medal oraz awans do Półfinału Województwa Pomorskiego.

Gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.